W dniach od 22 kwietnia do 5 maja żołnierze z 22. Karpackiego Batalionu Piechoty Górskiej z Kłodzka brali udział w międzynarodowym ćwiczeniu pod kryptonimem Screener-17, zorganizowanym w Republice Czeskiej - podaje Dowództwo Generalne RSZ.

Celem ćwiczenia było doskonalenie umiejętności prowadzenia działań rozpoznawczych w środowisku międzynarodowym.  W ćwiczeniu udział wzięli żołnierze z Czech, Polski, Słowacji, Austrii oraz USA - czytamy,

Ćwiczenie odbyło się w dwóch tygodniowych etapach. Pierwszy przeprowadzono w Ośrodku Szkolenia Poligonowego w Libavie. Polegał on na rywalizacji drużyn rozpoznawczych w takich konkurencjach jak m.in. wysiadanie z Bojowego Wozu Piechoty, pchanie samochodu terenowego na odcinku 200 m i podobnych.  Zwycięzcami zawodów zostali żołnierze z Polski. Następnie drużyny zostały przerzucone w rejon działania, gdzie organizowały posterunek obserwacyjny, prowadziły 48-godzinną obserwację i meldowały o wykrytej obecności przeciwnika. Drugi etap odbył się w miejscowości Karolinka w rejonie Parku Narodowego Beskidy, gdzie żołnierze po odtworzeniu zdolności bojowej odbyli ćwiczenia taktyczne z użyciem śmigłowca bojowego MI-17.  - informuje Dowództwo Generalne.