Z kościoła w Przeworsku zniknęła skarbona z datkami od parafian, w której znajdowało się około 600 zł. Kradzieży mieli dokonać dziewięciolatkowie. Portal gazeta.pl, którego wydawcą jest Agora SA, zatytułował informację o tym zdarzeniu: „Dwóch chłopców włamało się do kościoła. Niestety nie do końca wszystko zaplanowali”. "Niestety"? Trudno to komentować.

Do zdarzenia doszło w Przeworsku w województwie podkarpackim. Proboszcz parafii poinformował policjantów, że ktoś włamał się do kościoła i ukradł skarbonę z datkami. Funkcjonariusze ustalili, że w trakcie włamania główne drzwi kościoła były otwarte, a drugie zostały otwarte drutem.

Policjantom udało się wpaść na trop sprawców włamania i kradzieży. Są nimi 9-letni mieszkańcy powiatu przeworskiego. W związku z tym, że sprawcami rabunku są osoby nieletnie, dalsze czynności procesowe przekazano do sądu rodzinnego.

Jak tę informację opisał portal gazeta.pl?
Dwójka dzieci miała genialny plan - otworzyć drzwi do kościoła, zabrać skarbonkę z pieniędzmi i uciec. Niestety, skok został udaremniony” – czytamy.
 

 „Dziennikarz gazeta.pl ubolewa z powodu nieudanej próby obrabowania kościoła


– napisał internauta na wykop.pl. Zamieścił też screeny. Tytuł ze zrzutów ekranu i obecny nieznacznie różnią się (mógł zostać zmieniony przez redaktorów). Jednak komentarze internautów mówią same za siebie.

Oburzenia nie kryli nawet niektórzy czytelnicy portalu. Niejednokrotnie zwracali uwagę na użyte przez autorów słowo „udaremniony”. I tak przypominamy, za słownikiem Języka Polskiego: udaremnić to sprawić, że coś nie dojdzie do skutku.
 

„"Niestety, skok został udaremniony."
Serio "niestety"? Poza tym z treści wynika, że skok nie został udaremniony. Był skuteczny, a sprawcy zostali złapani po fakcie.”

 

„Skok został udaremniony???
Niby jak? policja czy ksiadz dobrodziej przeszkodzili 9 latkom?
Przecież skok sie udał, skarbonkę wyniesli a kasą chyba sie podzielili..”

„W tytule jest kłamstwo:
"Niestety, skok został udaremniony."”

„"Niestety" brawo Gazeta , brawo Michnik . Europa, Mogli podpalić byłoby "stety". To sobie Michnik redakcję wychował...”

 

„Niestety skok został udaremniony? To promocja kradzieży? WB, mn, całe szczęście nie ujawniłeś imienia i nazwiska, bo poziom tego artykułu jest niestety 10 m poniżej mułu.”

– tak jeden z internautów odniósł się do autorów tekstu.