Policjanci zatrzymali trzech 15-latków podejrzanych o współudział w oszustwie metodą „na policjanta CBŚP”, którego ofiarą padł 73-leni mieszkaniec Wawra.

Funkcjonariusze ustalili, że nastolatkowie pełniąc rolę tzw. „odbieraków", wyłudzili od pokrzywdzonego 60 tys. złotych. Szymon K., Sebastian K. oraz Damian S. po usłyszeniu zarzutów zostali umieszczeni w policyjnej izbie dziecka. O ich dalszym losie zadecyduje sąd rodzinny i nieletnich.

Rozmówca poinformował 73-letniego mieszkańca Wawra, że bank  w którym ma oszczędności współpracuje z mafią i zamierza ukraść jego pieniądze. Rozmówca powiedział, że akcja ma na celu uratowanie pieniędzy oraz zdemaskowanie i zatrzymanie nieuczciwych pracowników banku. Gotówka oczywiście miała zostać zwrócona. Gdy mężczyzna powiedział, jaką gotówką dysponuje, rzekomy policjant polecił mu, aby poszedł do banku i pobrał część oszczędności. Potem miał je zostawić we wskazanym miejscu.

Poszkodowany przekonany, że bierze udział w policyjnych działaniach, wypłacił 20.100 złotych i zostawił je w koszu na śmieci. Potem mężczyzna znów miał telefon. Gdy i tym razem poszedł wypłacić gotówkę, pracownik banku zorientował się, że mężczyzna pada ofiarą oszustwa. Zawiadomił policję. Kryminalni zatrzymali 15-letniego Szymona K. i Sebastiana K., którzy usiłowali podjąć kopertę.Wkrótce zatrzymano trzeciego sprawcę - 15-letniego Damiana S.

 Nastolatkowie trafili do policyjnej izby dziecka. Ich sprawą niebawem zajmie się sąd rodzinny i nieletnich.