Telewizja Polska pokazała dokument „Pucz”. Film - przypominający sceny dziejące się w Sejmie Rzeczpospolitej Polskiej oraz przed budynkiem parlamentu - można zobaczyć również w internecie. Tylko na antenie TVP1 zobaczyło go 3 mln 154 tys. widzów – podaje TVP Info.

Od momentu przejęcia władzy przez PiS, w demokratycznych wyborach parlamentarnych, opozycja (PO, Nowoczesna) dąży do obalenia legalnych władz i rozpisania przyśpieszonych wyborów. Z czasem środki używane do zwalczania państwa stają się coraz ostrzejsze. Kolejnym aktem tej walki była nieudana, zaplanowana od wielu miesięcy próba puczu w Sejmie RP, dokonana 16 grudnia. Film dokumentalny ma pokazać motywy, plany i sposoby działania puczystów. Kto i od kiedy przygotowywał zamach stanu?” – mogliśmy czytać w zapowiedziach filmu.
 
Użytkownicy mediów społecznościowych nie zostawili suchej nitki na posłach, którzy dopuścili się okupacji sejmowej mównicy. „Obejrzałem #Pucz. Proszę PiS, nie oddajcie władzy temu oszołomstwu” – podsumowano na Twitterze.

Jak się okazuje film cieszył się popularnością. W TVP 1 w niedzielę obejrzało go 3 ml 154 tys. widzów, w TVP Info 185 tys. osób.