Niemiecka policja przeprowadziła w sylwestrową noc prewencyjne zatrzymania kilkuset mężczyzn pochodzących z krajów arabskich. Mężczyźni byli spisywani, sprawdzano ich tożsamość i status przyznany im przez niemieckie władze – podał portal foxnews.com.

Akcja została przeprowadzona na głównej stacji kolejowej w zachodniej części Kolonii, gdzie rok temu doszło do setek brutalnych napaści seksualnych na kobiety.

Kolońska policja, aby uniknąć ataków na kobiety tym razem odpowiednio przygotowała się do przywitania nowego roku. W sylwestrową noc sił policyjnych było w mieście dziesięciokrotnie więcej niż w ubiegłym roku.

Funkcjonariusze w sylwestrową noc w Kolonii skontrolowali kilkaset osób i stwierdziliśmy, że w okolicach dworca głównego przebywa kilkaset osób, których wygląd wskazywał na pochodzenie z Afryki. Kontrolowano je na tyłach dworca przy Breslauer Platz. Policjanci stwierdzali ich tożsamość i status przyznany im przez niemieckie władze

– informowała policja na portalach społecznościowych.

W odpowiedzi na krytykę z ubiegłego roku władze Kolonii wystawiły ponad półtora tysiąca funkcjonariuszy w celu zapewnienia bezpieczeństwa na uroczystościach noworocznych.

Kolońska policja poinformowała dzisiaj, że otrzymała dwa zgłoszenia o napaści seksualnej. Zatrzymano jednego mężczyznę.