Salezjanin, o. Tom Uzhunnalil, który w marcu został uprowadzony przez islamistów, prosi o zdecydowaną pomoc w jego uwolnieniu. Swój apel skierował m.in. do papieża Franciszka oraz indyjskiego rządu.

W indyjskich mediach oraz ich anglojęzycznych odpowiednikach pojawiła się informacja o pojawieniu się w sieci materiału wideo. O. Tom apeluje w nim o pomoc i zainteresowanie, wskazując, w jak dramatycznym położeniu znalazł się po uprowadzeniu.

Na razie nie jest wiadomo, czy nagranie jest autentyczne, nie jest znany czas ani miejsce powstania wideo.

Gdybym był europejskim księdzem, pewnie by potraktowano mnie poważnie. Jestem z Indii i być może dlatego nie przedstawiam aż takiej wartości


-mówi o.Uzhunnalil.

W wideo pojawia się także apel do Ojca Świętego.
 

Drogi papieżu Franciszku, Ojcze święty, zatroszcz się o moje życie


Duchowny prosi o pomoc również indyjski rząd.

Przypomnijmy, że o. Tom Uzhunnalil, pochodzący z Indii, został uprowadzony 4 marca w Adenie. Islamiści zaatakowali wówczas dom opieki dla chorych i starców, gdzie o. Tom był kapelanem. Terroryści najwyraźniej związani z Państwem Islamskim zastrzelili 4 siostry zakonne i 12 innych osób. Potem porwali duchownego.
 
Pojawiły się informacje, że w Wielki Piątek salezjanin miał zostać ukrzyżowany przez terrorystów z tzw. Państwa Islamskiego. Jednak te doniesienia zostały zdementowane, natomiast władze Indii twierdzą, że podjęły działania, aby uwolnić zakonnika.