15 grudnia 2016 r. dowódca 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej gen. bryg. Jarosław Gromadziński wraz z delegacją udał się na spotkanie z dowódcą Brygady Piechoty Zmechanizowanej „Żelazny Wilk” płk Mindaugasem Steponavičiusem. Spotkanie odbyło się w miejscowości Rukłe na Litwie – podaje oficjalny portal 15. GBZ.

Jak czytamy na portalu, głównym celem wizyty było omówienie możliwości współpracy oraz wspólnego szkolenia „Zawiszaków”, jak nazywani są wojskowi z 15. GBZ., z żołnierzami „Żelaznego Wilka” w nadchodzącym 2017 roku. Spotkanie było także okazją do wymiany doświadczeń oraz zapoznania się ze specyfiką brygad polskiej i litewskiej.

W czasie wizyty polscy żołnierze odwiedzili The Great War Museum w Kownie im. Witolda Wielkiego, gdzie zapoznali się z historią Litwy. Ponadto zostali zaproszeni na coroczne spotkanie przedświąteczne żołnierzy Brygady„Żelazny Wilk”. Wizyta na Litwie była początkiem przyjaznej współpracy pomiędzy 15. GBZ a Brygadą „Żelazny Wilk”.

Wiadomo również, że litewska brygada otrzymała zaproszenie od „Zawiszaków” i w najbliższym czasie przybędzie do Polski – informuje giżycka brygada.