Około 600 nowych miejsc pracy ma powstać w Środzie Śląskiej. GE Aviation i Lufthansa Technik mają zainwestować 250 mln euro. Zbudują tam centrum serwisowania silników lotniczych.
 
W poniedziałek podczas konferencji prasowej podano lokalizację inwestycji. Ogłoszono ją w obecności ministra rozwoju i finansów Mateusza Morawieckiego oraz przedstawicieli GE Aviation i Lufthansa Technik. Nad inwestycją ma czuwać spółka XEOS.

Wybór Środy Śląskiej jako lokalizacji wspólnej inwestycji GE i Lufthansa jest kolejnym dowodem na to, że nasz kraj jest otwarty i gotowy na przyjmowanie nowych, technologicznie zaawansowanych projektów. Ta inwestycja będzie miała bardzo istotny wpływ na wzmacnianie sektora, który już dziś poprzez najwyższej klasy specjalistów – inżynierów i techników lotniczych – staje się polską specjalnością – mówił wicepremier Morawiecki.
 
Polska została wybrana na miejsce tej inwestycji, ponieważ to polscy naukowcy zaprojektowali serce tych silników. Dokładnie zrobili to inżynierowie z ECD (Engineering Design Center) w Warszawie.