W Centrum Konferencyjnym Wojska Polskiego w Warszawie odbyła się „konferencja Kamuflaż-2016”, poświęcona roli maskowania na współczesnym polu walki – informuje 17. Wielkopolska Brygada Zmechanizowana.

Współorganizatorami konferencji, która odbyła się 25 listopada br. w Warszawie były Biuro Bezpieczeństwa Narodowego, Wojskowy Instytut Techniki Inżynieryjnej oraz firma Lubawa SA. W trakcie konferencji kolejni prelegenci przedstawiali różne aspekty maskowania i pozoracji, ze szczególnym ukierunkowaniem na polskie realia terenowe i klimatyczne – czytamy na portalu.

17. Wielkopolska Brygada Zmechanizowana posiada duże doświadczenie w stosowaniu szeroko pojętego kamuflażu. Wartym podkreślenia jest fakt, iż współczesne pole walki wymaga nie tylko maskowania optycznego, ale również termicznego, noktowizyjnego i radarowego.

Jak podaje 17. WBZ, w konferencji wziął udział szef szkolenia brygady podpułkownik Rafał Miernik, który omówił „Maskowanie wojsk na szczeblu taktycznym w świetle współczesnych doświadczeń, wymogów i potrzeb”.

Na konferencji zaprezentowano również najnowsze produkty z dziedziny kamuflażu, m.in. środki maskowania indywidualnego i powierzchniowego, makiety i kamuflaż mobilny – informuje 17. WBZ.