Justyna Karnowska została zastępcą dyrektora Programu 1 Telewizji Polskiej. Wcześniej kierowała redakcją TVP ABC. Prywatnie jest żoną Jacka Karnowskiego, redaktora naczelnego tygodnika „W Sieci”. 

Biuro prasowe TVP potwierdziło informacje na temat awansu. W odpowiedzi na pytanie portalu press.pl napisano, że „doceniając niekwestionowany sukces i potencjał kanału tematycznego TVP ABC, który znajduje się na stałe w strukturach Jedynki, kierownictwo TVP 1 zdecydowało się podnieść status stanowiska szefa redakcji TVP ABC i nominować Justynę Karnowską na stanowisko zastępcy dyrektora TVP 1”.

Jak przypomina serwis press.pl, Justyna Karnowska została szefową TVP ABC na początku 2016 r. Wcześniej zajmowała się programem „Rolnik szuka żony”, a w przeszłości była w TVP 1 kierownikiem redakcji audycji dziecięcych, młodzieżowych i edukacyjnych. W 2007 roku przeszła do TV Puls, gdzie została wydawcą programów informacyjnych. Po likwidacji redakcji newsowej Pulsu wróciła do TVP.

Redakcja gratuluje awansu!

Z kolei portal wirtualnemedia.pl dowiedział się, że Telewizja Polska prowadzi negocjacje z Grupą TVN w sprawie nabycia praw do emisji filmu dokumentalnego Ewy Stankiewicz i Anny Ferens pt. „Trzech kumpli”.