„Diva For Rent” to zabawny monolog śpiewaczki operowej z Alicją Węgorzewską w roli głównej. Pełen humoru spektakl to doskonała propozycja zarówno dla tych, którzy kochają operę, jak i tych, którzy odnoszą się do niej z dystansem. Wszystkich ciekawych tego niecodziennego show zapraszamy w niedzielę 20 listopada o godz. 18 do Mazowieckiego Teatru Muzycznego.

Diva For Rent” to niespotykana, innowacyjna forma teatralna: zabawny monolog śpiewaczki operowej. Doskonała propozycja dla tych, którzy kochają operę, jak i tych, którzy odnoszą się do niej z dystansem. Ortodoksyjny sympatyk opery znajdzie tu wszystko co dla niego najważniejsze: klimat tradycji i piękno klasycznie prowadzonego głosu, natomiast osoba, która po raz pierwszy spotka się poprzez tę sztukę z operą, pozna jej kulisy.

Z humorem i dystansem. Bez zbędnego patosu i w uwspółcześniony sposób. Językiem każdemu zrozumiałym. Operowa diva w kilkunastu scenkach oprowadza po świecie opery: opowiada dlaczego w operze niczego nie można zrozumieć, żartuje sobie z kolegów scenicznych i ich gry aktorskiej, przedstawia „Carmen” w 10 minut, symultanicznie tłumaczy śpiewane arie, pokazuje, jak wciela się w postacie męskie, snuje rozważania na temat nowatorskich i tradycyjnych inscenizacji operowych. Pokazuje, jak bardzo kocha operę ale też jednocześnie jaki ma do niej dystans. Robi to śpiewając, mówiąc, przebierając się, grając. Słowem: one-woman show...

Na występ Alicji Węgorzewskiej zapraszamy już w tę niedzielę na godz. 18:00 do Mazowieckiego Teatru Muzycznego przy ul. Żeromskiego 29 w Warszawie.