Pod koniec października br. żołnierze kompanii rozpoznawczej przebywali na Centralnym Poligonie Sił Powietrznych w Ustce. Tygodniowe, aczkolwiek bardzo intensywne szkolenie wpisuje się w cykl szkoleń w różnych środowiskach walki. Tym razem zwiadowcy zapoznali się ze specyfiką wybrzeża morskiego. 

Jak informuje oficjalny portal 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej, żołnierze zmagali się z wychłodzeniem organizmu, ochroną przed silnym wiatrem, poznali zasady tworzenia schronień na wydmach. Żołnierze kompanii rozpoznawczej szkolili się również pod okiem instruktorów z Wydziału Działań Specjalnych Oddziału Specjalnego Żandarmerii Wojskowej. Instruktorzy przeprowadzili bardzo wymagający trening psychofizyczny z każdym z plutonów.

Wyczerpujący trening kondycyjny i wykonywanie różnych zadań miały za zadanie złamać jedność plutonu. Działanie w warunkach nieustannego zmęczenia i stresu  było doskonałym treningiem dla wszystkich zwiadowców, zwłaszcza dla dowódców, którzy mogli sprawdzić swoje umiejętności przywódcze w tego typu rodzajach działań. Codzienne intensywne szkolenie kończyło się zajęciami z walki wręcz, których celem było doskonalenie umiejętności walki w warunkach wyczerpania fizycznego – czytamy na portalu 15. GBZ.