W ponad 4600 placówkach Poczty Polskiej, za usługi i towary klienci mogą płacić kartami Visa i Mastercard. Zostało właśnie zainstalowanych około 8000  terminali płatniczych.

Klienci mogą bez  limitu i bez dodatkowych kosztów zapłacić za usługi pocztowe, handlowe, a także opłaty za rachunki np. za gaz, prąd, podatki.

Udostępnienie płatności bezgotówkowych to większy komfort korzystania z usług oferowanych przez Pocztę oraz ułatwienie i przyspieszenie obsługi, co będzie szczególnie istotne w okresie przedświątecznego wzmożonego ruchu zakupowego. Poczta Polska promuje również płatność kartą w swojej najnowszej kampanii marketingowej dotyczącej nowej, atrakcyjnej oferty na wysyłkę paczek.


- czytamy na stronie Poczty Polskiej.

Dzięki terminalom, będzie także możliwość świadczenia dodatkowych usług, jak chociażby doładowania telefonów komórkowych czy wypłata gotówki, co na pewno ucieszy mieszkańców mniejszych miejscowości, w których jest mała ilość bankomatów.

W najbliższym czasie Poczta w swoich placówkach zaoferuje również możliwość dokonywania płatności mobilnych BLIK. Kolejny krokiem będzie uruchomienie dla klientów rynku e-commerce płatności kartami bezpośrednio u kuriera.


-zapewnia Poczta Polska w komunikacie.