31 października br. podsekretarz stanu w MON Tomasz Szatkowski uczestniczył w 29. międzynarodowej konferencji na temat obrony przeciwrakietowej – Multinational Ballistic Missile Defense Conference 2016, odbywającej się w Londynie.

Jak informuje Ministerstwo Obrony Narodowej, w konferencji wzięło udział ok. 400 osób, reprezentujących rządy i przemysł wielu państw w dziedzinie obrony przeciwrakietowej. 

Podczas konferencji podsekretarz stanu Tomasz Szatkowski wygłosił przemówienie nt. polskiej perspektywy obrony przeciwrakietowej. Na marginesie konferencji spotkał się z wiceadm. Jamesem Syringem, dyrektorem amerykańskiej Agencji Obrony Przeciwrakietowej.

Minister Szatkowski odbył również rozmowy z ministrem stanu w Ministerstwie Obrony Wielkiej Brytanii Mikem Penningem. Przedyskutowano zakres implementacji postanowień Szczytu NATO w Warszawie oraz poruszono kwestie przyszłości Unii Europejskiej w kontekście Brexitu. Znaczną część spotkania poświęcono polsko-brytyjskiej współpracy dwustronnej w obszarze obronności. Podsekretarz Stanu podziękował rozmówcy za decyzję Wielkiej Brytanii o skierowaniu do Polski kompanii w ramach wzmacniania wschodniej flanki NATO.