Na drodze krajowej nr 8, funkcjonariusze Służby Celnej z Budziska ujawnili kilkunastu imigrantów z Azji, ukrytych w naczepie łotewskiego tira. Azjatów oraz łotewskiego kierowcę przejęli współpracujący z celnikami funkcjonariusze z placówki Straży Granicznej w Rutce-Tartak.

Tuż przy granicy z Litwą celnicy z Budziska zatrzymali do kontroli łotewskiego tira. Zgodnie z przedstawionymi dokumentami, w naczepie miał znajdować się ładunek palet. Podczas szczegółowego sprawdzania naczepy funkcjonariusze odkryli między paletami skrytkę, w której ukrywało się trzynaście osób o azjatyckich rysach twarzy.


fot. strazgraniczna.pl

Sprawę przejęli funkcjonariusze z podlaskiego oddziału Straży Granicznej. W ramach kontroli legalności pobytu ustalono, że są to obywatele Wietnamu w wieku od 16 do 40 lat. Cudzoziemcy (trzy kobiety i dziesięciu mężczyzn) nie posiadali dokumentów uprawniających ich do wjazdu i pobytu w naszym kraju. Po wykonaniu niezbędnych czynności z udziałem tłumacza zostali przekazani stronie litewskiej w ramach readmisji.

38-letni łotewski kierowca pozostaje w dyspozycji funkcjonariuszy Straży Granicznej. Prawdopodobnie usłyszy zarzuty za zorganizowanie nielegalnego przekroczenia granicy. Grozi mu kara do ośmiu lat pozbawienia wolności.