Jakim szczytem absurdu może jeszcze popisać się lider Komitetu Obrony Demokracji? Tego co zrobił dzisiaj nic już chyba nie przebije. Właśnie zaczął przekonywać, że jest prześladowany. Na Twitterze wypisuje, że obecnie władza odbiera ludziom godność i sugeruje, że prześladowania są gorsze niż „w czasach stanu wojennego i czasach Gomułki”. Prostacka prowokacja  faceta, który przestaje się liczyć i po takich akcjach przypomina Janusza Palikota. Kijowski bowiem doskonale wie, że dzisiaj przypada rocznica bestialskiego mordu ks. Jerzego Popiełuszki.

Od morderstwa księdza Popiełuszki minęły 32 lata. Dla ludzi, którzy go znali i słuchali jego kazań, był postacią niezwykłą: ciepłą, przyjacielską, skromną, nieraz wręcz naiwną, a jednocześnie prawie mistyczną, posiadającą wielką moc i siłę, dar właściwego odczytywania znaków czasu. Był kapłanem nie tylko głoszącym Ewangelię i wykonującym skrupulatnie swoje obowiązki duszpasterskie, ale także przedstawicielem kościoła katolickiego, aktywnie zaangażowanym w życie społeczno-polityczne naszej Ojczyzny. W październiku 1984 r. został bestialsko zamordowany przez funkcjonariuszy komunistycznej Służby Bezpieczeństwa.

CZYTAJ WIĘCEJ: Co chciał nam przekazać ks. Popiełuszko? Mijają 32 lata od jego uprowadzenia

Właśnie dziś Mateusz Kijowski postanowił obwieścić na Twitterze, że sympatycy KOD czują się prześladowani, a władza odbiera ludziom godność.

Wszystko zaczęło się od udostępnienia zdjęcia Krystyny Jandy z informacją, że wspiera ona akcję zainicjowaną przez KOD. Gdy internauci zaczęli dopytywać przeciwko czemu dokładnie mają zamiar protestować kodziarze, wywiązała się żywiołowa dyskusja, w trakcie której Kijowski wypalił, że obecnie prześladowania są gorsze niż te z czasów stanu wojennego.

- Władza odbiera ludziom godność. Bardziej, niż w czasach stanu wojennego. Bardziej, niż w czasach Gomułki – przekonywał Kijowski.

 


 
Jeden z internautów dopytywał lidera KOD gdzie był on i cała jego organizacja, gdy w jednej z warszawskich restauracji padały słowa o tym, że „państwo Polskie funkcjonuje tylko teoretycznie”. Odpowiedź Kijowskiego nie wymaga raczej żadnego komentarza.