Pododdziały 22. Karpackiego Batalionu Piechoty Górskiej: jednostki 21. Brygady Strzelców Podhalańskich szkolą się na poligonie w Wędrzynie. Znajdujący się tam Centralny Ośrodek Zurbanizowany jest jednym z największych tego typu obiektów w Europie, a prowadzenia walki w mieście szkolą się w nim jednostki z całej Polski oraz państw NATO – podaje Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych.

Pierwsze dni dla pododdziałów zmechanizowaniach to głównie działania taktyczne. Żołnierze doskonalili organizację kompanijnego punktu oporu oraz prowadzenie obrony w terenie zurbanizowanym – czytamy z kolei na oficjalnym portalu 21BSPod. 

Pododdziały kompanii dowodzenia szkolą się z tematu „Działania z ochrony i obrony obiektów”. Celem ich szkolenia jest działanie w czasie przeszukiwania obiektów i organizacji posterunków kontrolnych, jak również działanie na wypadek kontaktu ogniowego. Natomiast zwiadowcy z plutonu rozpoznawczego prowadzą działania jako patrol rozpoznawczy. Realizują szereg patroli w terenie zurbanizowanym, zarówno pieszych, jak i na pojazdach – informuje 21. Brygada Strzelców Podhalańskich. 

Żołnierze zakończą szkolenie i powrócą do garnizonu 23 września br.