Na ulicach Paryża dantejskie sceny. Grupa młodych muzułmanów zablokowała jezdnię i zatrzymała miejski autobus. Krzycząc „Allahu Akbar” usiłowali wybić szyby w pojeździe. Następnie rzucono w kierowcę koktajlem Mołotowa. Po chwili nastąpił wybuch. Zdarzenie miało miejsce 28 lipca. Wszystko zostało utrwalone na filmie, który przed dwoma dniami trafił do sieci. We francuskich mediach sprawę przemilczano. Temat podjął tylko jeden tytuł. Zobacz wideo!

Materiał przedstawia grupę młodych mężczyzn, którzy o godzinie 1:00 w nocy na środku ulicy zatrzymali autobus miejski. Zablokowali drogę prowizoryczną barykadą, prawdopodobnie stworzoną ze śmietników. Obrzucili pojazd usiłując wybić szyby. Krzyczeli „Allahu Akbar". Atak miał miejsce w podparyskim Saint-Denis w ubiegłym tygodniu.

Kierowca nakazał pasażerom opuszczenie pojazdu. Zaraz po tym napastnicy rzucili koktajlem Mołotowa. Autobus się zapalił, po chwili nastąpił wybuch.

Z autobusu linii 170 został tylko szkielet. Na szczęście nikt nie został ranny. Interweniowały służby bezpieczeństwa. Strażacy do zgaszenia pojazdu użyli armatek wodnych. O 4:00 rano to co pozostało z pojazdu usunięto z drogi.

Zobacz wideo: