Bardzo dobre wyniki o wykonaniu budżetu. - Następuje wyraźna odbudowa dochodów podatkowych. Zatrzymaliśmy trend ich wysychania - powiedział minister finansów Paweł Szałamacha. Od stycznia do czerwca br. nastąpił wzrost dochodów w stosunku do pierwszego półrocza 2015 r. we wszystkich rodzajach podatków: VAT 7,9 proc., PIT 8,4 proc., CIT 2,1 proc. oraz akcyza i podatek od gier 4,9 proc. - Wystarczy nie kraść - komentują internauci. 

Deficyt budżetu państwa po czerwcu br. wyniósł niemal 18,7 mld zł, co stanowi 34,1 proc. planu rocznego; dochody ukształtowały się na poziomie 151,6 mld zł, czyli 48,3 proc. całorocznego planu. 

Dane o wykonaniu budżetu na 2016 rok. Następuje wyraźna odbudowa dochodów podatkowych. Zatrzymaliśmy trend wysychania dochodów podatkowych. Dochody z większości podatków rosną szybciej niż PKB Polski. Te wyniki za pierwsze półrocze to efekt m. in. rygorystycznych działań wobec oszustów podatkowych. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu: moim zastępcom, pracownikom MF, aparatu skarbowego i Służbie Celnej

- powiedział minister finansów. 

Dochody budżetowe w pierwszym półroczu 2016 r. wzrosły o 7,4 proc. W pierwszym półroczu br. dochody niepodatkowe były wyższe o 40,8 proc. rok do roku. Internauci zareagowali na dane przedstawione przez ministra. 

Czy #Szałamacha dodał: „Wystarczy nie kraść Panowie i Panie z #PO i #PSL!!!”, bo chyba powinien :) - napisał jeden z nich. Użytkownik smok05 dodał:A tutaj dziennikarz next.gazeta.pl, Rafał Hirsch pokazał, że od września 2015 co miesiąc są większe dochody podatkowe państwa.Tu można zobaczyć pełne dane z wykonania budżetu za pierwsze półrocze 2016 r.