Lawinowo ruszają zmiany w spółkach Skarbu Państwa w sprawie nowych reguł wynagradzania. Zredukowaliśmy te niebotyczne kwoty, w przeciwieństwie do naszych poprzedników – mówił minister skarbu Dawid Jackiewicz, gość „Dziś wieczorem” TVP Info.

Jak przypomina TVP Info, w środę premier Beata Szydło ogłosiła powstanie Polskiej Fundacji Narodowej (PFN), która ma „łączyć w sobie skuteczność działania, siłę promowania Polski i społeczną odpowiedzialność biznesu”. Premier wyjaśniła, że nowa instytucja będzie się zajmowała promowaniem pozytywnego obrazu Polski na świecie. Szefowa rządu poinformowała, że ideę PFN wymyślił minister skarbu Dawid Jackiewicz.

Dawid Jackiewicz zwrócił uwagę w czwartek w TVP Info, że w instytucjach unijnych jest zarejestrowanych ok. 5 tys. lobbystów, a Polski do tej pory nie było stać na takie działania.


Fundacja, skupiająca na razie 17 największych polskich firm, z budżetem 100 mln zł rocznie, będzie miała wreszcie siłę. Profesjonalni piarowcy będą przekonywali obywateli innych krajów, że warto wsłuchiwać się w nasz głos i inwestować w Polsce

dodał.

Jackiewicz powiedział także, że zanim wejdzie w życie ustawa o zarobkach w państwowych spółkach, już porozumiano się z prezesami tych firm.

Lawinowo ruszają zmiany w spółkach skarbu państwa w sprawie nowych reguł wynagradzania. Zredukowaliśmy te niebotyczne kwoty, w przeciwieństwie do naszych poprzedników. Prezesi przyjęli to ze spokojem, że mają na celu coś więcej niż tylko zarabianie pieniędzy. Bo to jest pewna misja

– dodał.