Reprezentacja Polski znalazła się na szesnastym miejscu w najnowszym rankingu FIFA. To oznacza, że podopieczni selekcjonera Adama Nawałki wyrównali najwyższą lokatę w historii rankingu. We wrześniu 2007 roku biało-czerwoni również zajmowali szesnastą pozycję. Liderem zestawienia jest Argentyna, pozostałe miejsca na podium zajmują Belgia i Kolumbia.

Reprezentacja Polski w trakcie Euro 2016 awansowała do ćwierćfinału i sukces podopiecznych selekcjonera Adama Nawałki musiał mieć przełożenie na najnowszy ranking FIFA. Biało-czerwoni znaleźli się w nim na 16. miejscu i powtórzyli rekordowy wynik sprzed dziewięciu lat. Wtedy to we wrześniu 2007 roku reprezentacja pod wodzą Leo Beenhakkera również zajmowała szesnaste miejsce.

W rankingu prowadzi Argentyna, drugie miejsce zajmuje Belgia, a trzecie Kolumbia. Jeżeli chodzi o naszych rywali na Euro 2016, reprezentacja Irlandii Północnej zajmuje 28. miejsce, Niemcy plasują się na 4. pozycji, a Ukraina zajmuje 30. miejsce. W fazie pucharowej zmierzyliśmy się ze Szwajcarią (18. miejsce) oraz z przyszłym mistrzem Europy Portugalią, która awansowała na 6. miejsce.