Ajax Amsterdam poinformował w oficjalnym komunikacie, że Arkadiusz Milik będzie piłkarzem tego klubu jeszcze przynajmniej przez rok. Reprezentant Polski miał propozycje z kilku europejskich klubów.

„Ajax Amsterdam osiągnął porozumienie z Arkadiuszem Milikiem w kwestii jego pozostania w tym klubie na najbliższy sezon” - komunikat takiej treści zamieścił na swojej stronie internetowej holenderski klub, ucinając tym samym spekulacje dotyczące ewentualnego transferu piłkarza.

W ostatnich dniach mówiło się o zainteresowaniu Milikiem takich klubów jak Napoli, AS Roma, Inter Mediolan, Juventus Turyn, Everton czy Leicester. O reprezentanta Polski pytała ponoć nawet Barcelona. Wartość zawodnika, według holenderskich mediów, to nawet 20 mln euro.

Ajax nie chce jednak rozstawać się ze swoim najskuteczniejszym strzelcem. Holendrzy chcą, aby Milik, którego kontrakt jest ważny do czerwca 2019 roku, pomógł drużynie w awansie do Ligi Mistrzów. 

Do 22 lipca Milik przebywa na urlopie po Euro 2016. Peter Brosz, trener Ajaksu, zapowiedział już, że nie będzie korzystał z usług Polaka podczas meczów eliminacji Ligi Mistrzów.