Jak informuje Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych, w piątek wizytę w siedzibie Dowództwa w Warszawie złożyła delegacja polityków z Kazachstanu, na czele z wiceministrem obrony tego kraju, gen. mjr Talgatem Mukhtarovem.

Gości przywitał Dowódca Operacyjny Rodzajów Sił Zbrojnych, generał broni Marek Tomaszycki. W czasie powitania generał Tomaszycki nawiązał do wspólnych doświadczeń polskich i kazachskich żołnierzy z Iraku. Przewodniczący kazachskiej delegacji, generał major Talgat Mukhtarov mówił o konieczności rozwijania istniejących od 2004 roku Sił Zbrojnych Kazachstanu, zainteresowaniu procesami bezpieczeństwa oraz współpracy międzynarodowej - czytamy na portalu DO RSZ. 

Podczas spotkania gościom przedstawiono m.in. informację o roli, zadaniach oraz strukturze DO RSZ, Zaprezentowano także stan obecny oraz perspektywy zaangażowania Sił Zbrojnych  RP w misjach i operacjach poza granicami kraju. Scharakteryzowano również poszczególne kontyngenty, odnosząc się do zadań ich liczebności oraz rozmieszczenia i struktury.