Jedyny pomysł Platformy Obywatelskiej na istnienie w Sejmie? Wywoływanie awantur. Tylko w takich kategoriach trzeba traktować dzisiejszą akcję z wnioskiem o wotum nieufności wobec ministra Antoniego Macierewicza. "To działalność na szkodę państwa polskiego" - odpowiedziało w reakcji Ministerstwo Obrony Narodowej.

Nie są oryginalni, zastosowali znany schemat - "Gazeta Wyborcza" napisała pełen insynuacji tekst atakujący szefa MON, politycy opozycji natychmiast zareagowali "oburzeniem", padły absurdalne oskarżenia.

CZYTAJ WIĘCEJ: ​Sąd kazał „Wyborczej” przeprosić ministra Macierewicza. Co zrobili? – atak paszkwilem

W groteskowym populizmie wszystkich jednak przebił Grzegorz Schetyna. Obecny szef Platformy Obywatelskiej ma dzisiaj zły dzień. Najpierw rano zaatakował dziennikarza, bo zadał niewygodne pytanie, a po południu obwieścił pomysł, aby o nim mówili przez kilka dni w TVN24.

W towarzystwie Tomasz Siemoniak, strojąc marsowe miny ogłosili, że klub Platformy Obywatelskiej złoży wniosek o wotum nieufności wobec ministra Antoniego Macierewicza.


Happening Platformy nadawałby się jedynie do komentarzy satyryków, gdyby nie jeden problem... Uwagę na to zwróciło Ministerstwo Obrony Narodowej.

Minister Antoni Macierewicz wywalczył dla Polski obecność wojsk NATO, a opozycja go atakuje. Atak opozycji na ministra przed szczytem NATO to działanie na szkodę państwa polskiego. Szef MON w każdej chwili jest gotowy, by stawić się przed Sejmem - powiedział w Sejmie rzecznik MON Bartosz Misiewicz. Schetyna ogłosił jakiś czas temu, że będą opozycją totalną. Są również szkodliwą.