- To największy szczyt NATO i pierwszy, który odbywa się w Warszawie. To szczyt, który przesądzi o tym, że świat będzie bezpieczny  – powiedział dziś na Stadionie Narodowym minister obrony narodowej Antoni Macierewicz.

Na Stadionie Narodowym odbył się briefing szefa MON, w związku z przygotowaniami do szczytu NATO w Warszawie. – Za 18 dni na szczycie NATO spotka się 58 delegacji, by dyskutować nad bezpieczeństwem świata – podkreślił Macierewicz. W czasie spotkania z dziennikarzami szef resortu obrony został zapytany o włączenie się Sił Zbrojnych RP w koalicję przeciwko Państwu Islamskiemu (IS).

– Jedność i bezpieczeństwo NATO jest całościowe. Nie można skupiać się wyłącznie na bezpieczeństwie flanki południowej czy wschodniej (…)  Mamy świadomość, że zagrożenie płynie z tego samego miejsca i mamy świadomość, że solidarność, którą uzyskujemy od naszych partnerów, dzięki czemu flanka wschodnia będzie broniona, wymaga solidarności wobec tych państw, które najbardziej zagrożone są atakiem z południa – przyznał Macierewicz, cytowany przez oficjalny portal Ministerstwa Obrony Narodowej.