„Atak GW na Macierewicza ma zagłuszyć uznanie go w rocznicę Czerwca’76 za twórcę KOR i sukcesu Polski na szczycie NATO 8-9 lipca w Warszawie” – napisał Krzysztof Wyszkowski na Twitterze, nawiązując do oszczerczego artykułu wobec szefa MON, który ukazał się w „Gazecie Wyborczej”. Były opozycjonista dodał też coś jeszcze...

Jak już informowaliśmy, sąd nakazał, aby „Wyborcza” na pierwszej stronie zamieściła przeprosiny dla szefa MON-u. Mają się ukazać w poniedziałkowym wydaniu dziennika. Wczoraj „GW” opublikowała jednak paszkwilancki tekst, w którym insynuacjami i kłamstwami zaatakowała ministra obrony narodowej. 

Gazeta Adama Michnika nie chcąc wykonać postanowienia Sądu próbuje na podstawie nieprawdziwych artykułów atakować ministra Antoniego Macierewicza. Przypominam, że atak Gazety Wyborczej ma miejsce w momencie zakończenia największych w Polsce po roku 1989 r. ćwiczeń wojsk sojuszniczych NATO – Anakonda 16 i po uzyskaniu przez ministra Antoniego Macierewicza korzystnych dla Polski zapewnień o stacjonowaniu w Polsce wojsk USA i Sojuszu Północnoatlantyckiego, które będą ogłoszone za trzy tygodnie na Szczycie NATO w Warszawie

– napisał w specjalnym oświadczeniu, opublikowanym na stronie resortu, rzecznik Ministerstwa Obrony Narodowej – Bartłomiej Misiewicz.

Do tekstu „Wyborczej” odniósł się również były opozycjonista Krzysztof Wyszkowski. I w dwóch twittach dosadnie go skomentował.