Jak dowiedział się nieoficjalnie portal niezalezna.pl w dniu dzisiejszym na mocy planowanej reformy Telewizji Polskiej dyrektorom anten TVP1, TVP2 oraz TVP Info zostały odebrane pełnomocnictwa personalne i finansowe.

Jak wynika z ustaleń portalu niezalezna.pl w tej chwili decydujący głos w sprawach personalnych będą mieli: Joanna Klimek i Wojciech Hoflik.

O planowanych przez prezesa Jacka Kurskiego zmianach pisała na łamach „Gazety Polskiej” Dorota Kania w tekście „Prezes Kurski reformuje telewizję” - Gazeta Polska 23 z 8 czerwca 2016.
 
Dziennikarka ujawniała wówczas, że na czele Agencji Kreacji ma stanąć Wojciech Hoflik, który od 2008 do 2011 r. był zastępcą, a potem dyrektorem TVP1 oraz dyrektorem Agencji Filmowej TVP. W czasie gdy był dyrektorem TVP1, w lutym 2010 r. została odwołana z funkcji zastępcy TVP1 Anita Gargas, a od 9 kwietnia 2010 r. przestał być emitowany w TVP program Tomasza Sakiewicza.

„Od początku 2012 r. Wojciech Hoflik pełnił funkcję pełnomocnika dyrektora Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, kierując działem Produkcji Filmowej i Rozwoju Projektów Filmowych, był również członkiem Rady Nadzorczej Pomorskiej Fundacji Filmowej. W maju 2015 r. wystosował list w obronie swojej szefowej Agnieszki Odorowicz, której ówczesna Rada Nadzorcza TVP nie dopuściła do publicznego etapu konkursu na prezesa i członków zarządu. Pod listem podpisali się m.in. Agnieszka Holland, Jacek Żakowski, Beata Chmiel (ostatnio w niemieckiej prasie zarzuciła polskiemu rządowi, że ten „chce stworzyć nowy wizerunek Polaków jako niewinnych ofiar wojny”), Andrzej Wajda i Krystyna Zachwatowicz. Hoflik, jako pracownik PISF, podpisał się pod negatywną opinią na temat realizacji filmu pt. „Ulmowie – Rok sprawiedliwych” w reżyserii Mariusza Pilisa. Dokument opowiada o tragedii rodziny, która została zamordowana przez Niemców tylko dlatego, że pomagali Żydom.” - pisała w swoim artykule Dorota Kania.

Dziennikarka informowała również szczegółowo o planach zmian w TVP. Wiadomo było, że ze wszystkich anten – TVP1, TVP2, TV Polonia, TVP Historia, TVP Kultura, TVP Sport i Telewizyjnej Agencji Informacyjnej (TAI) – znikną dyrektorzy. Zamiast nich powołani mieli zostać sekretarze programowi – redaktorzy naczelni, którzy zostaną całkowicie podporządkowani Biuru Programowemu TVP. Na czele tego biura stanąć miała Joanna Klimek – obecnie dyrektor Biura Marketingu TVP oraz Biura Koordynacji Programowej.

„Joanna Klimek pracowała w TVP w 2007 r. – w programie „Na celowniku”, gdzie była wydawcą. Klimek została zwolniona z TVP, gdy okazało się, że przedstawiła w nim własną historię związaną z konfliktem z biurem podróży Neckermann.  Później Joanna Klimek znalazła prace w telewizji Polsat, gdzie pracowała jako wydawca. W nowej strukturze zatrudnienie ma znaleźć jej zastępca – Andrzej Garapich, były prezes ośrodka badawczego Polskie Badania Internetu (wcześniej współpracował z Telewizją Republika)” - pisała Dorota Kania.