Powiązana z Państwem Islamskim (IS) agencja informacyjna poinformowała, że lider terrorystów z IS został „zabity podczas nalotu sił koalicyjnych na Rakkę w piątym dniu Ramadanu” – podaje „Daily Mirror”
 
Chodzi o Abu Bakr al-Baghdadi’ego – nieoficjalnego lidera IS. „W piątym dniu Ramadana”, czyli 10 czerwca, miał on zostać zlikwidowany przez przeciwników. Sama koalicja nie potwierdziła jeszcze zabicia terrorysty.
 
29 czerwca 2014 r. al-Baghdadi ogłosił się władcą Państwa Islamskiego, obejmującego okupowane przez jego organizację terytoria północno-wschodniej Syrii oraz zachodniego Iraku. Posługuje się tytułem kalifa i imieniem Ibrahim ibn Awwad. Według jego zwolenników należy do plemienia Kurajszytów, do którego należał także prorok Mahomet, co predestynuje go do objęcia tronu kalifa. 5 lipca 2014 r. Abu Bakr al-Baghdadi po raz pierwszy opublikował wideo ze swoim udziałem, by zdementować w ten sposób pogłoski o jego śmierci w nalocie wojsk irackich. Na filmie zarejestrowano kazanie, jakie wygłosił w piątek 4 lipca w meczecie an-Nuri w Mosulu.

Al-Baghdadi miał już zostać zabity kilka razy. Potem jednak okazywało się, że wiadomości o jego śmierci były nieprawdziwe.