Podczas wczorajszej wizyty w Grecji Minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz zadeklarował, że Polska będzie wspierała władze w Atenach w rozwiązywaniu kluczowych dla Europy problemów, związanych m.in. z nielegalnymi imigrantami.

Moja wizyta przypada w trudnym momencie, zarówno dla Grecji, jak i dla całej Europy – powiedział wczoraj szef resortu obrony narodowej na konferencji prasowej. Dodał, że Polska jest gotowa nieść pomoc Grecji w zażegnaniu wielu problemów, związanych np. z napływem imigrantów. – Polska armia da wkład do realnego powstrzymania naporu uchodźców. Zagrożenie na południu to zagrożenie dla nas wszystkich – powiedział minister Macierewicz. Poinformował, że Polska przekaże Grecji 1000 zestawów medycznych. Wczoraj szef MON-u rozmawiał w Atenach m.in. ze swoim greckim odpowiednikiem, Panosem Kammenosem oraz z prezydentem Republiki Grecji, Prokopisem Pawlopulosem. – Dyskutowaliśmy o zbliżającym się szczycie NATO w Warszawie, współpracy przemysłowej oraz wspólnych ćwiczeniach wojskowych – przyznał Antoni Macierewicz.  
Podczas wczorajszego pobytu w Atenach, w asyście żołnierzy greckich sił zbrojnych, minister Antoni Macierewicz złożył kwiaty i oddał hołd przed Grobem Nieznanego Żołnierza.