Mourad Laachraoui – brat terrorysty, który wysadził się na lotnisku Zaventem w Brukseli – zdobył kwalifikację olimpijską i pojedzie na igrzyska do Rio.

Jak informuje „Fakt” Mourad Laachraoui zdobył złoty medal mistrzostw Europy w taekwondo i dzieki temu zapewnił sobie miejsce w na igrzyskach olimpijskich w Rio. Laachraoui, pomimo marokańskiego pochodzenia będzie reprezentował Belgię – jest on objęty specjalnym belgijskim programem dla młodych sportowców.

Pikanterii całej sprawie dodaje fakt, że Najim Laachraoui - rodzony brat nowego mistrza Europy w taekwondo - był terrorystą, który 22 marca wysadził się na lotnisku  Zaventem w Brukseli. Zaraz po zamachach Mourad Laachraoui wydał specjalne oświadczenie w tej sprawie:

- No cóż, rodziny się nie wybiera. Mój brat był miłym, mądrym chłopcem, który chodził do katolickiego liceum w Schaerbeek. Nikt się po nim tego wcześniej nie spodziewał. W 2013 roku wyjechał do Syrii i słuch po nim zaginął. Nie mam pojęcia, czemu to zrobił – mówił kilka dni po zamachach Mourad Laachraoui.