Na targach militarnych SOFEX w Jordanii firma Harris zaprezentowała Integrated Soldier System  (ISS). Jest to technologia, dzięki której zdolności operacyjne żołnierzy oraz jakość współpracy między nimi znacząco wzrośnie.

Nowoczesne technologie wymuszają  zmiany w prowadzeniu konfliktów zbrojnych. Jak nigdy  rekonesans, szybka komunikacja pomiędzy oddziałami oraz błyskawiczny przepływ informacji, a także systemy umożliwiające wykrywanie wroga decydują o wygranej bądź porażce. Z tego powodu zaczęły się prace nad systemem ISS. Składa się z komunikatorów głosowych, dzięki którym żołnierze będą wymieniać informację oraz wydawać komendy jak i z gogli, na których będzie wyświetlany obraz pola walki. System ten ma być zaszyfrowany i przystosowany do operowania w nocy.
System ISS pozwoli na jednoczesne dzielenie się informacjami z innymi żołnierzami w czasie rzeczywistym o tym, gdzie obecnie się znajdują oraz obrazem wideo co pozwoli na lepsze widzenie pola walki oraz łatwiejsze lokalizowanie celu. Informacje żołnierze mieliby też czerpać z satelitów i dronów, które byłyby zintegrowane ISS. Technologia ta umożliwi zachowanie danych, które pozwolą na analizowanie przebiegu całej misji.