Trzeci etap projekt Let’s Start up!, Dragon’s Den przeniósł się z telewizyjnego ekranu do Multikina Złote Tarasy, by 27.04 pięć zespołów złożonych z startupowców mogło w czasie 10 minut pozyskać finansowanie na zrealizowanie ich biznesu marzeń. Uczestnicy prezentowali się przed prawie 400 osobową widownią i 6 smokami: Małgorzatą Walczak, Zbigniewem Jakubasem, Kingą Stanisławską, Piotrem Przewrockim, Łukaszem Leśniakiem oraz Marcinem Kurkiem. Po skończonym pitchu każdej z drużyn byliśmy świadkami prowadzonych na scenie zażartych negocjacji.

Czy tygodnie pracy z mentorami i ekspertami zdołały przekonać smoki do inwestycji?
Wszyscy wiemy, że nie ma nic gorszego niż nuda. Znudzony pracownik diametralnie traci na efektywności, a brak zainteresowania klienta oznacza przegraną. Ten problem rozwiązuje pierwszy zespół prezentujący się na scenie - Gamfi. Założyciele pokazali jak można motywować pracowników, wykorzystując do tego mechanizmy i dynamikę z popularnych gier komputerowych.

Administrowanie stron internetowych dla jednych jest pasją, dla innych obowiązkiem.
Z pewnością jednak dla obu tych grup zadbanie o bezpieczeństwo witryny może się wydawać studnią bez dna. Każdego dnia 30 000 stron internetowych jest hackowanych. Dzięki Perfect Dashboard i ich rozwiązaniu proces aktualizacji ulega 5 krotnemu skróceniu, co jednocześnie przekłada się na diametralny wzrost przychodów firmy.

Explicit Motion, finalista konkursu Imagine Cup 2016 pokazał, jak świat fotografii i filmów dzięki ich rozwiązaniu z zastosowaniem technologii timelapse może w łatwy sposób stać się dostępny dla każdego. Ich urządzenie było dotychczas testowane m.in na  Rajdzie Dakar.
Jak podkreślał zespół - slidery zostały “stworzone przez filmowców dla filmowców”.

Dla fanów diet oraz osób walczących o perfekcyjną sylwetkę myBodie dostarczyło inteligentną wagę zsynchronizowaną z aplikacją. Produkt ten został skierowany również dla wegetarian, osób posiadających nietolerancje pokarmowe, osób unikających glutenu oraz diabetyków bądź wszystkich tych, którzy chcą jeść i żyć zdrowiej.

Każda podróż to nowa przygoda niosąca ze sobą wiele tajemnic. Jeżeli nigdy nie mogliście znaleźć odpowiedniej rozrywki, niedostępnych miejsc znanych tylko mieszkańcom lub
po prostu chcieliście przeżyć niesamowitą historię a  nie wiedzieliście gdzie ją znaleźć
to rozwiązania zaproponowane przez ostatniego z finalistów – Footsteps - jest dla Was idealne.

Kto wygrał walkę ze smokami?
Wszystkie zespoły zaprezentowały się na niezwykle wysokim poziomie. Grono smoków wyróżniło - Perfect Dashboard i Explicit Motion. Również wynik prowadzonego równolegle głosowania wśród widowni wskazał na pierwszy z tych startupów. Czy finaliści Dragons’ Den powtórzą międzynarodowy sukces takich firm jak Apple czy Uber? Na pewno są na dobrej drodze ku temu!

Projekt Let’s Start up! Objęła patronatem medialnym Gazeta Polska