Od 2 do 8 maja, PLL LOT przywraca kolejne połączenia pomiędzy Warszawą a Brukselą. Łącznie w tym okresie samoloty przewoźnika będą kursowały na tej trasie trzy razy dziennie. Ze względu na nadal obowiązujące ograniczenia przepustowości lotniska Zaventem, jeden z rejsów z Brukseli do Warszawy - o numerze - LO236 - będzie wykonywany o 55 minut później niż dotychczas – podał w komunikacie PLL LOT.

Władze lotniska w Zaventem w Brukseli potwierdziły możliwość tymczasowego przywrócenia wszystkich regularnych operacji LOT-u z Warszawy do Brukseli. 
Według komunikatu pasażerowie, którzy mieli wykupione bilety na odwołane rejsy na trasie z Warszawy do Brukseli (między 22 marca, a 1 maja) mogą bezpłatnie w miarę dostępności miejsc zmienić swoją rezerwację na inne bezpośrednie połączenia LOT-u do Brukseli. Możliwość ta obejmuje wyloty do 31 maja.

Z uwagi na zaostrzone procedury bezpieczeństwa na lotnisku w Zaventem, wstęp do terminala mają jedynie pasażerowie posiadający wydruk biletu lub kartę pokładową w wersji mobilnej. Należy też okazać odpowiedni dokument tożsamości. Niespełnienie tych wymogów może spowodować niewpuszczeniem pasażerów do terminala.