Incydent podczas spotkania mieszkańców Pragi z przedstawicielami władz Warszawy. Na głowach wiceprezydenta Jarosława Jóźwiaka i jednego z jego podwładnych wylądował tort. Osoby za to odpowiedzialne nie ukrywają, że atak był wyrazem bezsilności wobec działań urzędników. "Obrzucenie tortem urodzinowym to tylko mała rekompensata..." - napisali.

O zdarzeniu z niedzieli informuje serwis syrena.tk Doszło do niego podczas nagrywania programu przez TVP 3 - reporterka rozmawiała z mieszkańcami kamienic warszawskiej Pragi, którzy od lat protestują przeciwko działaniom nowych właścicieli nieruchomości.

"Wiceprezydent Jarosław Jóźwiak i szef Biura Polityki Lokalowej Tomasz Krettek odpowiedzialni są za wyrzucanie masy ludzi przez reprywatyzację. Jóźwiak kłamał w żywe oczy dziś, na spotkaniu z Komitetem Obrony Lokatorów, Syreną i zrozpaczonymi, walczącymi lokatorami na Pradze. Tyle lat, tyle rozmów, konsultacji, okrągłych stołów, komisji, i wciąż reprywatyzacja hula w najlepsze" - czytamy w informacji syrena.tk

W pewnym momencie (patrz nagranie) ktoś podbiegł do obu urzędników i na ich głowach wylądowały torty.

"Oni torturują, my – tortujemy: prezent dla władz na piąte urodziny Syreny" - napisała syrena.tk

Jóźwiak, w rozmowie "Gazetą Wyborczą", nie ukrywał złości.
– Zostaliśmy potraktowani wyjątkowo chamsko i niesprawiedliwie. Od dawna działam na rzecz uregulowania spraw reprywatyzacyjnych, pracujemy nad rozwiązaniami prawnymi mającymi chronić lokatorów – tłumaczył zastępca Hanny Gronkiewicz-Waltz. Równocześnie zapowiedział, że nie będzie podejmował kroków prawnych wobec osób, które go zaatakowały, ale... - Jeśli takie zachowania będą eskalowały, będziemy reagować.

Co na to syrena.tk? "Władze są w pełni odpowiedzialne za wyrzucanie ludzi na ulice – nie będziemy jedynymi, którzy ponoszą tego koszty. Obrzucenie tortem urodzinowym to tylko mała rekompensata..."

OBEJRZYJ WIDEO - ZASTĘPCA HGW "POCZĘSTOWANY" TORTEM