Właścicielka jednego z piękniejszych sopranów lirycznych, fińska wokalista Tarja Turunen, ogłosiła właśnie premierę swojego najnowszego rockowego albumu. Płyta zatytułowana „The Shadow Self” ukaże się 5 sierpnia.

Przez kilka ostatnich tygodni Turunen ujawniała na swojej stronie różne fragmenty nadchodzącego wydawnictwa, aż wreszcie przyszedł czas na datę premiery i okładkę.

– Bardzo się cieszę, że w końcu mogę podzielić się szczegółami na temat mojej nowej rockowej płyty z wami wszystkimi – chwali się 38-letnia wokalistka.

– „The Shadow Self” będzie pełna utworów, które są mi bliskie. Nie mogę się doczekać aż wszyscy je usłyszą. Myślę, że to moja najcięższa muzycznie płyta do tej pory

– intryguje dalej Tarja Turunen.
 
Nowy album będzie następcą całkiem udanych, choć u nas mało znanych albumów tej również jeszcze niedocenionej w Polsce artystki: „My Winter Storm” z 2007 r., „What Lies Beneath” z 2010 r. i „Colours In The Dark” sprzed trzech lat. Jak zapowiada wydawca albumu „The Shadow Self”, wydawnictwo Mystic Production, ukaże się on na CD i w specjalnej edycji CD+DVD.