Od 18 marca do 3 maja w godzinach od 8 do 20 w Dobrym Miejscu w Warszawie przy ul. Dewajtis 3 czynna będzie wystawa malarstwa na szkle, autorstwa góralki Janiny Walczak-Budzicz. Tytuł prezentacji to „Pasja – medytacje wielkopostne”. Wstęp wolny!
 
Dorobek artystyczny Janiny Walczakowej-Budzicz był prezentowany na wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych w kraju i za granicą (Norwegia, Rosja, Niemcy, Austria, Francja, Kanada, Japonia, Chiny - Pekin, Peru - Lima oraz Słowacja - Nitra, Detva, Puchov, Stary Smokovec, Tatranska Lomnica, Terchova - na Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym „Janošikove Dni”).
 
Janina Walczakowa-Budzicz jest również uznaną poetką, publicystką i działaczką społeczną. Pisze gwarą i językiem literackim, także po słowacku. Twórczość malarska Janiny Walczakowej-Budzicz uhonorowana została wielokrotnie nagrodami w konkursach krajowych i międzynarodowych.
 
Za działalność artystyczną i społeczną otrzymała odznaczenia: Srebrny i Złoty Krzyż Zasługi, nagrodę Ministra Kultury i Sztuki za całokształt twórczości i propagowanie kultury ludowej, odznakę Zasłużony Działacz Kultury oraz Zasłużony dla Związku Podhalan i Regionu Podhala. W 2004 r. otrzymała Nagrodę im. Oskara Kolberga za zasługi dla kultury ludowej i całokształt pracy w tej dziedzinie.
 
DOBRE MIEJSCE wej. A, Galeria Krużganek, ul. Dewajtis 3, Las Bielański, Warszawa.