Czy możliwa jest przyjaźń papieża z myszką? Branabita Stefano Gorla przekonuje, że tak. Jego książki, które już niebawem ukażą się nakładem Wydawnictwa Świętego Wojciecha, wyjaśniają też młodym czytelnikom wiele tajemnic naszej wiary.

W pierwszej części opowieści – w książce „Myszorek Jorge i papież Franciszek. Przyjaźń w sercu Watykanu” - poznajemy myszorka – „rzymianina z krwi i kości”, który pewnego dnia zaprzyjaźnia się z papieżem Franciszkiem i z dumą odkrywa, że nosi to samo imię, co on. Odtąd myszorek Jorge i papież spotykają się w różnych miejscach Watykanu. Dużo ze sobą rozmawiają i dzień po dniu coraz lepiej się poznają. Papież Franciszek opowiada myszorkowi niezwykłe historie, a Jorge dzieli się nimi z rodziną i przyjaciółmi.

W drugim tomie przygód tych niezwykłych przyjaciół – „Myszorek Jorge i papież Franciszek. Tajemnica Jerozolimy” - papież Franciszek zabiera myszorka do miejsc, w których żył Pan Jezus. Tam przyjaciele dowiadują się o sobie nowych rzeczy. Dzięki tej podróży Jorge odkrywa też wiele interesujących prawd związanych z wiarą.

Obydwa tomy z pewnością pomogą rozwikłać czytelnikom największe zagadki związane z przyjaźnią i wiarą. To na pewno świetne pomysły na prezent. Ale opowieści o myszorku i papieżu Franciszku frajdę przyniosą również rodzicom. Ich lektura może się bowiem okazać nie tylko wspaniałą pomocą wychowawczą, ale przede wszystkim piękną podróżą do czasów dzieciństwa, spojrzenia na świat i otaczających ludzi oczyma dziecka.

Dodatkowym atutem książek są piękne ilustracje Ivano Cerianiego.

Książki trafią na półki księgarń 1 kwietnia.

Stefano Gorla: „Myszorek Jorge i papież Franciszek. Przyjaźń w sercu Watykanu”; „Myszorek Jorge i papież Franciszek. Tajemnica Jerozolimy”, liczba stron: 64, cena: 24,90 zł