Jak trudno może być znaleźć opiekę dla małych dzieci, wiedzą niemal wszyscy rodzice. Problemy związane ze zorganizowaniem dorosłego kulturalnego wyjście przy maluchu w wieku żłobkowym czy przedszkolnym też wielu nie są obce. Naprzeciw tym bolączkom wychodzą od czasu do czasu różne instytucje kultury.

Np. w Muzeum Narodowym w Warszawie prowadzone są specjalne spotkania dedykowane mamom i niemowletom. Na pokazy filmowe z maluchami zaprasza zaś Kino Praha na stołecznej Pradze. Specjalną akcję „Rodzic w teatrze” przygotował też Teatr Wybrzeże. Kierowana jest ona do rodziców dzieci, które ukończyły 3. rok życia.

– „Rodzic w teatrze” zapewni Tobie i Twojemu dziecku niezapomniane wrażenia. Na teatralnym placu zabaw czeka szereg gier ruchowych, zadań plastycznych, a nawet mała charakteryzacja...

– zaprasza Grzegorz Kwiatkowski z biura prasowego tego gdańskiego teatru.

Najbliższy spektakl prezentowany w ramach „Rodzica w teatrze” to „Tresowane dusze” według dramatu Gabrieli Zapolskiej. Grany będzie w niedzielę, 20 marca, na scenie Malarnia w godzinie dostosowanej do młodszych uczestników przedsięwzięcia – spektakl rozpocznie się o godz. 16.

Czas opieki nad dzieci obliczony jest od pół godziny przed spektaklem do pół godziny po przedstawieniu (maksimum na 2,5 godziny).

Liczba miejsc ograniczona. Zapisy dzieci oraz rezerwacja prowadzona jest pod numerem telefonu 58 301 13 28.