W sobotę o godzinie 15 pod Sejmem przy pomniku Państwa Podziemnego odbędzie się protest „W obronie Polski” współorganizowany przez stowarzyszenie Ruch Kontroli Wyborów - Ruch Kontroli Władzy. - Domagamy się ujawnienia teczek UB, Raportu WSI, zbioru zastrzeżonego, a także dymisji szefa IPN - piszą organizatorzy.

Podobny protest odbył się 26 lutego,  w Pułtusku, pod Akademią Humanistyczną im. Aleksandra Gieysztora zorganizowany przez oddział Stowarzyszenia RKW Siedlce. W Pułtusku znajduje się magazyn fundacji Archiwum Dokumentacji Historycznej PRL. To właśnie tej fundacji Jaruzelski miał przekazać pewne materiały.Teczki to tylko jeden z powodów dla których RKW zwołuje patriotów na sobotni, wielki protest "W obronie Polski"

- Generalnie jest to protest w obronie Polski. Zbieramy podpisy pod dwoma wnioskami referendalnymi.Pierwszym dotyczącym wykupu polskiej ziemi przez obcokrajowcom i doprecyzowaniu ustawy w zakresie sprzedaży jej przez tzw. "słupy", co może nastąpić już 1 maja,, drugi wniosek dotyczy sprawy uchodzcow. Uważamy, że  decyzje o tym czy mamy ich przyjmować należy zostawić narodowi - mówi jeden z organizatorów pikiety Andrzej Zdun.

.

- Jak wiemy nasz kraj jest ostatnio atakowany przez wiele osób, które pod różnymi pretekstami próbują wymusić ingerencję organów EU w nasze POLSKIE sprawy. Powstaje mnóstwo oddolnych inicjatyw, które się temu sprzeciwiają, ale przez działanie w rozproszeniu nie są przeciwwagą dla doskonale zorganizowanej grupy osób, która zajmuje się działaniami dążącymi coraz jawniej do osłabienia pozycji naszego suwerennego państwa. Tutaj chcemy więc zjednoczyć wszystkich, bez względu na jakąkolwiek przynależność i poglądy. My wszyscy, którzy chcemy zawalczyć o to, żeby Polska pozostała silnym i suwerennym państwem i mogła decydować sama o sobie, musimy teraz zewrzeć szyki i przeciwstawić się naszym przeciwnikom. Zapraszamy do przyłączania się do nas - piszą na facebookowej stronie sobotniego wydarzenia organizatorzy.