Policja rozbiła zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się nielegalnym nabywaniem, przechowywaniem i zbywaniem wyrobów tytoniowych bez akcyzy. W trakcie przeszukań kilkudziesięciu posesji oraz pojazdów zabezpieczono ponad 26 tys. nielegalnych paczek papierosów.

W sprawie zatrzymano 6 osób w wieku od 23 do 46 lat, mieszkańców Lublina i województwa świętokrzyskiego. Szacuje się, że grupa w wyniku przestępczej działalności naraziła Skarb Państwa na uszczuplenie należności publicznoprawnych w wysokości ponad 8 mln zł.

- Jak wynika z ustaleń śledczych, zatrzymane osoby działały w zorganizowanej grupie, której celem było nielegalne nabywanie, przechowywanie, przewożenie wyrobów akcyzowych oraz pomaganie w ich zbyciu, przyjmowaniu i ukrywaniu. Podejrzani działali w oparciu o przyjęty z góry podział ról i zadań. Zorganizowaną grupą kierował 23-letni mieszkaniec Lublina – informuje policja.

Zatrzymani zostali doprowadzeni do Prokuratury Okręgowej w Lublinie, która prowadzi śledztwo w tej sprawie. Sprawa ma charakter rozowojowy.