Jutro, 1 marca Polacy świętować będą Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. To święto państwowe ustanowione zostało 3 lutego 2011 roku przez Sejm VII kadencji. Nie wszyscy posłowie głosowali za przyjęciem tego projektu. Wśród przeciwników był Andrzej Celiński, poseł niezrzeszony. Kolejnym osobliwym faktem w życiu działacza opozycji demokratycznej do 1989 roku (!), był czołobitny list do szefa komunistycznej bezpieki – Czesława Kiszczaka.
 
Andrzej Celiński oburzył się, gdy IPN opublikował jego list do gen. Czesława Kiszczaka. Były poseł chce pozwać Instytut Pamięci Narodowej za ujawnienie jego prywatnej korespondencji.
 
Utrzymany w czołobitnym tonie list Andrzeja Celińskiego do Kiszczaka - z 1989 r. znajduje się w drugim pakiecie udostępnionym dziennikarzom i naukowcom przez IPN. Dokumenty te pochodzą z „prywatnego archiwum Czesława Kiszczaka”. 
 
Celiński jest dziś jednym z najbardziej zagorzałych obrońców Lecha Wałęsy. Były prezydent zapewnia, że nie współpracował z SB. Co innego wynika z akt TW "Bolek", jakie opublikował IPN.
 
W czasie, gdy Celiński był posłem niezrzeszonym miało miejsce głosowanie nad przyjęciem w całości projektu ustawy o ustanowieniu Narodowego Dnia Pamięci ˝Żołnierzy Wyklętych˝, w brzmieniu proponowanym przez Komisję Kultury i Środków Przekazu. Celiński jako jeden z ośmiu posłów głosował przeciw (wstrzymało się trzech). W tym niechlubnym gronie znajduje się pięć osób z PO (Fedorowicz Jerzy Feliks, Korzeniowski Leszek, Olechowska Alicja, Rzymełka Jan, Zakrzewska Jadwiga), jedna z SLD (Ostrowski Artur) i dwie niezrzeszone (Celiński Andrzej, Kutz Kazimierz).
 


Dwóch posłów VII kadencji, którzy pięć lat temu głosowali przeciwko dniu Żołnierzy Wyklętych zasiadają teraz w parlamentarnych ławach. To Leszek Korzeniowski i Jerzy Fedorowicz z Platformy Obywatelskiej.
 
Polskie święto państwowe obchodzone corocznie 1 marca, poświęcone pamięci Żołnierzy Wyklętych – żołnierzom antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia, ustanowione zostało na mocy ustawy z dnia 3 lutego 2011 roku. Święto nie jest dniem wolnym od pracy.

Z tej okazji powstał specjalny spot, a Telewizja Polska będzie miała specjalną ramówkę.