W sobotę w Centrum Kultury w podwarszawskich Łomiankach, odbyła się promocja książki ppłk. Leszka Mroczkowskiego pt. „Ostatni list do matki. Wspomnienia Żołnierza Wyklętego”. Ukazała się dzięki staraniom Stowarzyszenia Dobro Wspólne Łomianki, jest bezpłatnie kolportowana na terenie Łomianek, powiatu i Warszawy min. wśród uczniów.

W ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, Stowarzyszenie Dobro Wspólne Łomianki zorganizowano uroczystą promocję książki "Ostatni list do Matki. Wspomnienia Żołnierza Wyklętego" ppłk. Leszka A. Mroczkowskiego, żołnierza WiN, długoletniego więźnia komunistycznych kazamatów, w l. 80-tych działacza opozycji.
 
Mroczkowski w latach 1948-1951 był żołnierzem WiN. Został aresztowany przez UB w 1951, w 1952 skazany na karę śmierci. W II instancji wyrok zmieniono na 12 lat więzienia. Zwolniony w 1959 na mocy amnestii.
 
11 listopada 2009 odznaczony Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi dla niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej i za działalność na rzecz przemian demokratycznych w kraju, 9 grudnia 2015 Krzyżem Wolności i Solidarności za zasługi w działalności na rzecz niepodległości i suwerenności Polski oraz respektowania praw człowieka w Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej, Krzyżem Armii Krajowej oraz Złotym Medalem Opiekuna Miejsc Pamięci Narodowej. Wyróżniony odznaką „Weteran Walk o Niepodległość” w 1997 i kilkoma odznaczeniami kombatanckimi: Odznaką „Za Zasługi dla Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych”, Krzyżem Pamiątkowym Akcji Burza, Krzyżem Walki o Niepodległość „ANTYK” z mieczami.
 
Zobacz film z promocji książki: