Szef publicystyki TVP Info, Michał Rachoń zaprasza do współpracy z Telewizją Publiczną. W krótkim filmie wrzuconym na kanał TVP Info na youtube namawia ludzi do nagrywania i przesyłania swoich filmów. Najlepsi rozpoczął pracę w Telewizji Publicznej. To pierwsza tego typu akcja w mediach publicznych.

- Jeśli uważasz że polscy dziennikarze są do kitu. Jeśli uważasz, że to ty lepiej przepytasz polityków i lepiej skomentujesz to co się dzieje w rzeczywistości nie tylko politycznej, nagraj telefonem minutowy film wrzuć go do sieci, podlinkuj na twitterze, youtube lub facebooku. Link wyślij do nas na twoje@tvp.info. Najlepszych zaprosimy do współpracy. Najlepsi rozpoczął pracę w Telewizji Publicznej - mówi na wideo Michał Rachoń.

W opisie pod wideo czytamy:

Nagraj minutę materiału z relacją reporterską, rozmową albo czymkolwiek innym co przekona nas, że jesteś dziennikarzem z krwi i kości. Wrzuć do sieci, podlinkuj na fejsie, wrzuć na twittera i YouTube i otaguj #InfoCasting oraz #Publicystyka. Najlepsi usiądą w studio TVP Info.


ZOBACZ WIDEOPrzed publikacją wideo szef publicystyki TVP Info napisał, że akcja ma otworzyć zawód dziennikarza.