Polacy protestują przeciwko niemieckiej polityce uderzającej w wizerunek naszego kraju. W najbliższą niedzielę odbędą się protesty przed ambasadami Niemiec w Paryżu i Londynie. We wtorek 19 stycznia w Strasburgu, podczas debaty w sprawie Polski, przed siedzibą Parlamentu Europejskiego manifestować w będą członkowie klubów „Gazety Polskiej” i stowarzyszenia Solidarni 2010.

Uwaga zmiana daty protestu: Zbiórka przed wejściem do budynku Parlamentu Europejskiego 19 stycznia, godz. 15.00.

Nie możemy być bierni. Zachodnia, w tym także francuska, opinia publiczna kopiuje teksty z „Gazety Wyborczej” o rzekomym zamachu PiS u na demokrację, tworząc fałszywy obraz Polski

– mówi „Codziennej” Mirosława Woroniecka, organizatorka manifestacji przed ambasadą w niemiecką w Paryżu i szefowa tamtejszego Klubu „Gazety Polskiej”. 

Pikieta zorganizowana przez paryski Klub „GP” odbędzie się pomimo trwającego w stolicy Francji stanu wyjątkowego. Klubowicze zapraszają wszystkich w najbliższą niedzielę o godz. 13 przed ambasadę Republiki Federalnej Niemiec przy al. Franklina D. Roosevelta 13/15.

O tej samej porze, także przed ambasadą Niemiec, tyle że w Londynie, pikietować będzie młodsze pokolenie emigrantów zrzeszone w nowo powstałym londyńskim Komitecie Obrony Polski. Polacy spotkają się przy Belgrave Square 23, żeby, jak piszą, „zaprotestować przeciwko polityce propagandowej Niemiec i UE względem Polski”. „Rząd niemiecko unijny chce uczyć nas demokracji i sprzeciwia się atakowi na »wolne media«, a sam nie jest w stanie ochronić swoich obywateli, a dokładniej obywatelek przed atakiem przybyszów” – piszą organizatorzy akcji i dodają, że protest będzie dotyczył także polityki imigracyjnej Unii Europejskiej. Pikieta potrwa do godz. 15.

Dwa dni później, we wtorek 19 stycznia w Strasburgu, kiedy Parlament Europejski będzie debatował o sytuacji w Polsce, przed jego siedzibą protestować będą członkowie klubów „Gazety Polskiej” i stowarzyszenia Solidarni 2010, mieszkający w Polsce i za granicą.

UWAGA: Debata o Polsce w PE odbędzie się 19 stycznia. Protest w Strasburgu tego samego dnia.

Cały tekst w dzisiejszej "Gazecie Polskiej Codziennie"