Szlak imigrantów do Niemiec będzie teraz wiódł przez Polskę? Zdjecie mapki, jaką otrzymują imigranci na greckiej wyspie Kos, opublikował na Twitterze reporter niemieckiego "Die Zeit" Malte Henk.  Nowa trasa biegnie przez Bułgarię, Rumunię i zachodnie tereny Ukrainy, a potem przez południową Polskę do Niemiec. Niedawno fala uchodźców próbowała forsować zamkniętą granicę serbsko-węgierską.

Fala uchodźców z Grecji, przez Macedonię i Serbię docierała do Węgier, skąd zmierzała dalej do Austrii i Niemiec. Po zamknięciu granic przez Węgry uchodźcy skierowali się w stronę Chorwacji. Wszędzie, gdzie przebywali, dochodziło do starć i niepokojów. W Chorwacji w obozie dla uchodźców użyto nawet ostatnio wobec nich gazu łzawiącego.W instrukcji przedstawiona jest nowa trasa do Niemiec. Biegnie ona przez Bułgarię, Rumunię, zachodnie tereny Ukrainy oraz południową Polskę. 

Jak widać - imigranci, a raczej osoby kierujące ich marszem, doskonale zdają sobie sprawę z nastawienia i decyzji konkretnych państw Unii Europejskiej. Po tym, jak twarde stanowisko wobec przyjmowania imigrantów zajęły Węgry, Czechy i Słowacja - i po uszczelnieniu granicy chorwackiej - przybysze z Azji postanowili, że wędrować będą przez Polskę, która w interesie Niemiec (i muzułmańskich imigrantów) wyłamała się z grupy państw środkowoeuropejskich.

Bardzo możliwe, że konsekwencje fatalnych decyzji polskiego rządu odczujemy już za kilka tygodni.