Sejm zdecydował, że w piątek nastąpi pierwsze czytanie wniosku o powołanie komisji śledczej ds. likwidacji Wojskowych Służb Informacyjnych. – Jeśli posłowie Platformy Obywatelskiej chcieliby porozmawiać o szeregu przestępstw i nieprawidłowości, które znalazły się w raporcie o likwidacji WSI jestem do dyspozycji – mówi naszej reporterce Antoni Macierewicz.
 

- Może Platforma Obywatelska chciałaby porozmawiać o tym jak zagrabiono miliardy dolarów przez Fundusz Obsługi Zadłużenia Zagranicznego, a następnie ukrywano te fakty, i to ukrywali ludzie związani z PO. Być może chcieliby porozmawiać o nielegalnym handlu bronią dla terrorystów, a to też robili ludzie związani z Platformą Obywatelską, być może chcieliby porozmawiać także o szeregu innych przestępstw i nieprawidłowości? Jestem do dyspozycji. Bo te sprawy, chociaż znalazły się w raporcie o likwidacji WSI, jakoś zostały informacyjnie zmarginalizowane, np. sprawa związana z dezinformacją prezydenta Stanów Zjednoczonych, prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej i CIA dokonywaną przez ludzi związanych z Platformą Obywatelską w sprawie możliwości złapania terrorystów w jednym z krajów, w którym walczyły polskie wojska. Tam systematycznie wprowadzano w błąd organa państw – mówi w rozmowie z reporterką niezalezna.pl poseł Antoni Macierewicz.
 
- Zdania w PO są podzielone, decyzje w sprawie WSI będą zapadały po wakacjach. Ja osobiście nie jestem przekonany, że komisja śledcza szczególnie w sprawach dotyczących materii, która jest tajna maja jakikolwiek sens – powiedział poseł PO Sławomir Neumann.

Zobacz co o WSI mówili politycy