Aleksandra Pawlicka z „Newsweeka” podczas dyskusji na antenie radiowej Trójki stwierdziła, że tygodnik, w którym pracuje, musi ratować Polskę.

W czwartek, w Trójce, Aleksandra Pawlicka i Marcin Dzierżanowski, zastępca redaktora naczelnego tygodnika „Wprost”, komentowali bieżące wydarzenia. Kiedy program miał się ku końcowi, Pawlicka spytała Dzierżanowskiego, czy w nowym numerze „Wprost” będą kolejne nagrania z podsłuchanych rozmów.

Nie jesteśmy „tygodnikiem taśmowym”, proszę nam pozwolić pisać także o innych rzeczach – odpowiedział Dzierżanowski. – Myślę, że nie uda wam się odczepić tej łatki – odparła Pawlicka. – Bardzo nam w tym pomagacie, bo robicie kolejne okładki wynikające z naszych tekstów – stwierdził Dzierżanowski. – Skoro wstrząsają Polską, to my tę Polskę musimy ratować – odpowiedziała Pawlicka.

Dzierżanowski zareagował na to śmiechem.

W ostatnim czasie na okładkach „Newsweeka” znaleźli się dwaj bohaterowie podsłuchanych rozmów, które ujawnił „Wprost” – Radosław Sikorski oraz Sławomir Nowak. Wywiady przeprowadził sam redaktor naczelny tygodnika Tomasz Lis.