VI Patriotyczna Pielgrzymka Kibiców A.D. 2014 już za nami. Jak kibice, to – zgodnie z przekazem rządowym i medialnym – musieli kogoś pobić… Pobili tym razem rekord frekwencji.

Na Jasnej Górze było nas ok. 5 tys. Pielgrzymka wypadła okazale, o czym można się przekonać, oglądając reportaże TV Trwam i TV Republika. Wszystkim dziękuję za obecność i wsparcie. Szczególnie tym, którzy wiernie przybywają do Częstochowy od czasu pierwszej pielgrzymki, kiedy w powodzenie tej inicjatywy jeszcze niewielu wierzyło. Dzięki Bożej Opatrzności i wsparciu ważnych w środowisku kibicowskim osób wszystko niezwykle się rozwinęło.

W tym roku szczególny wkład w organizację pielgrzymki mieli kibice Legii Warszawa. Przygotowali wspaniałą oprawę, na miejscu zaangażowali się w zbiórkę na pokrycie kosztów i tradycyjną ściepę na Pogoń Lwów. Wielkie słowa uznania należą się także kibicom Rakowa Częstochowa, którzy wokół pielgrzymki i spraw logistycznych krzątali się od dłuższego już czasu. Kibicom Ruchu Chorzów za wspaniałą liturgiczną oprawę mszy św. Wszystkim za obecność jeszcze raz składam wyrazy podziękowania staropolskim „Bóg zapłać!”.
Pielgrzymka została w tym roku przemilczana przez media głównego nurtu. Myślę, że zaskoczyła je frekwencja, która jest ich osobistą porażką, oraz sam przebieg pielgrzymki. To milczenie jest bardzo wymowne. Osobiście sprawia mi to ogromną satysfakcję. Poza tym lepiej zamilknąć, niż kłamstwem zarabiać na życie.

Przed nami cały rok wytężonej pracy. Liczę na wsparcie wszystkich pomysłowych inicjatyw, o których informowaliśmy na pielgrzymce.