Pojawiła się nowa data wymieniana jako potencjalny termin kanonizacji papieża Jana Pawła II. Włoskie media spekulują, że jeśli uroczystości kanonizacyjne odbyłyby się 24 listopada, byłyby połączone z uroczystym zamknięciem Roku Wiary.

Proces kanonizacyjny polskiego papieża ostatecznie dobiegł końca. W Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych, gdzie się toczy, wybrany przypadek cudownego uzdrowienia za wstawiennictwem Jana Pawła II, zaaprobowały po kolei komisje lekarzy i teologów.

Watykaniści uważają, że teraz pozostały już jedynie formalności. W pierwszej połowie lipca odbędzie się jeszcze głosowanie w komisji kardynałów i biskupów z kongregacji, a po tym głosowaniu do papieża Franciszka uda się prefekt kongregacji kardynał Angelo Amato i zreferuje mu przebieg procesu i poprosi o zgodę na kanonizację.

To właśnie wtedy zostanie wyznaczona oficjalnie data kanonizacji bł. Jana Pawła II. Dotychczas w wśród watykanistów dominowały jednak przypuszczenia, że gdyby ceremonia miała odbyć się jeszcze w tym roku, najprawdopodobniej miałaby miejsce 20 października, czyli dwa dni przed wspomnieniem liturgicznym błogosławionego Jana Pawła II.

Jako drugą możliwą datę niektórzy watykaniści, między innymi z portalu Vatican Insider, wymieniają 24 listopada. Nieoficjalnie jednak wiadomo, że data ta budzi wątpliwości ze względu na trudniejsze warunki pogodowe. Cały czas rozważana jest także hipoteza kanonizacji na wiosnę przyszłego roku, a więc trzy lata po beatyfikacji.