„Szef kadr SB, członek Biura Politycznego KC PZPR, medialny boss, biznesmen i aktorzy to niezbędne, współzależne od siebie tryby i trybiki machiny postkomunizmu. Bez któregokolwiek z nich maszyna by się zacięła na amen. Ale pospajane są mocno – zależnościami agenturalnymi, resortowymi rodowodami i kasą. Afera szczepionkowa dość niespodziewanie pokazała III RP w pigułce, a narracja obrońców celebrytów posypała się nie mniej widowiskowo jak w czasach afery Rywina. Najbardziej efektownym przykładem katastrofy owej linii obrony były słowa Krystyny Jandy, że jej zaszczepienie się to część akcji promującej szczepienia”.
- czytamy w czołówkowym tekście Piotra Lisiewicza.

Ponadto w numerze:

  • Jak przebierańcy chcieli wejść do PiS

„Fałszywy pracownik Służby Kontrwywiadu Wojskowego powoływał się na Jarosława Kaczyńskiego, prezesa Prawa i Sprawiedliwości. Obiecywał nie tylko zorganizowanie z nim spotkania, lecz także jego akceptację dla… wyłudzenia blisko miliarda złotych VAT. W zamian chciał 10 milionów złotych w gotówce”.
– tak wynika z ustaleń „Gazety Polskiej”.

  • Afera Nowaka topi Platformę 

„Sławomir Nowak, będąc prezesem ukraińskiej agencji drogowej, miał przyjmować łapówki m.in. od syna byłego ministra skarbu w rządzie Donalda Tuska. Śledczy podejrzewają, że pośredniczył w tym… były asystent ekspremiera”.
- ujawnia Piotr Nisztor.

  • Smutny koniec prezydenta - za późno powiedział „dość”

„Choć trudno mówić o bezpośredniej odpowiedzialności Donalda Trumpa za szturm na Kapitol 6 stycznia, to ciężko też spodziewać się, że jakikolwiek inny obrazek będzie bardziej kojarzony z jego prezydenturą. To smutny koniec, bo niemałe osiągnięcia 45. prezydenta USA zostaną przykryte przez wady charakteru, które dały o sobie znać pod koniec jego kadencji”.
- kadencję prezydenta Donalda Trumpa podsumowuje Maciej Kożuszek.

  • Z życia czerwonej arystokracji

„Peerelowska elita władzy od początku wyznawała zasadę: „Nam się wszystko należy”. Przez cały okres tak zwanej Polski Ludowej władza i ludzie z nią związani żyli na poziomie niedostępnym przeciętnemu zjadaczowi chleba. Klasa rządząca w PRL korzystała z wszelkich dostępnych przywilejów niczym książęta krwi w średniowieczu. Resztę społeczeństwa traktowała jak swoich poddanych, mających w pierwszej kolejności pracować na jej dobrobyt i na państwo, które traktowała jak swoją własność”.
- czytamy w tekście Piotra Dmitrowicza.

Tygodnik Gazeta Polska dostępny w wygodnej prenumeracie cyfrowej
Szczegóły dotyczące prenumeraty w czasie kwarantanny można znaleźć na stronie https://prenumerata.swsmedia.pl/ oraz pod numerem telefonu 605 900 002 lub 501 678 819

W numerze plastusiowy komentarz Barbary Pieli

Gazeta Polska - tygodnik niepodległego Polaka

Czytaj w tygodniku „Gazeta Polska”.
Tygodnik dostępny również w wygodnej prenumeracie cyfrowej.